warningPrávě prohlížíte archiv webu ZŠ Slovácká.
Aktuální web najdete na adrese slovacka.cz

příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Školní zpravodaj 2015/2016
Základní škola Slovácká se loučila se svými deváťáky PDF Tisk Email
Autor článku: Administrator   
07. červenec 2016

Celý článek...Skončil školní rok 2015/2016 a pro mnohé školáky začíná to nejbáječnější období z celého roku, totiž letní prázdniny. Je to období výletů, dobrodružství a také čas, kdy se děti mohou naplno věnovat svým koníčkům.

Celý článek...
 
Mladí fotografují památky PDF Tisk Email
Autor článku: Administrator   
30. červen 2016

Celý článek...Zapojení do celostátní fotografické soutěže Mladí fotografují památky je dnes jedna z největších světových akcí pro mladé na poli kulturního dědictví. 

Celý článek...
 
SNY V GALERII 99 PDF Tisk Email
Autor článku: Administrator   
30. červen 2016

Celý článek...Výstava SNY představuje svět iluzí, fantazie, hledání. Téměř 30 obrazů, velice pestrých a barevných, vyjadřující stav mysli hledající autorky Julie Vojtkové si byly prohlédnout děti z 6. A a sami si pak mohly v galerii vyzkoušet jaké to je, stát se autory vlastních snů, přenesené na papír.

Celý článek...
 
Destrukční deník PDF Tisk Email
Autor článku: Administrator   
02. červen 2016

Celý článek...Destrukční deník je pro všechny, kteří si vždycky přáli vést si deník nebo skicář.

Celý článek...
 
Axmanova technika PDF Tisk Email
Autor článku: Administrator   
09. květen 2016

Celý článek...Axmanova technika modelování je způsob práce s keramickou hlínou vhodný pro lidi s handicapem, typicky pro nevidomé nebo mentálně postižené.

Celý článek...
 
Lyžařský výcvikový kurz Nekoř PDF Tisk Email
Autor článku: Tělocvikáři   
22. únor 2016

Celý článek...Jako každoročně se některé třídy naší školy zúčastnily lyžařského výcvikového kurzu na Říčkách v Orlických horách.

Únorový termín využily třídy 6. A. a 7.A, následně pak 7. B a 7. C. Oba kurzy byly hojně obsazeny, takže je zřejmé, že se děti chtějí naučit lyžovat nebo v lyžování zdokonalovat.

Celý článek...
 
Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Nekoř PDF Tisk Email
Autor článku: Tělocvikáři   
12. únor 2016

Celý článek...Jako každoročně se některé třídy naší školy zúčastnily lyžařského a některé i snowboardového výcvikového kurzu na Říčkách v Orlických horách.

V lednovém termínu lyžovaly třídy 8. a 9. A. Únorového termínu pak využijí třídy 6. A a 7. A, dále pak 7. B a 7. C 

Celý článek...
 
Exkurze do planetária PDF Tisk Email
Autor článku: Zdeňka Kubíková   
14. leden 2016

Ve čtvrtek 14. 1. 2016 se vydali žáci 6. B a 6. C do brněnského planetária, kde měli připraveny 2 programy. V novém digitáriu se nejprve podívali na noční oblohu a zjistili, které hvězdy a souhvězdí jsou viditelné v tomto ročním období, poté zhlédli pořad Blíže ke hvězdám.Celý článek...

Celý článek...
 
Sedmé třídy v brněnském technickém muzeu PDF Tisk Email
Autor článku: Vlastimil Fadrný   
21. prosinec 2015

Stejně jako v minulých letech i letos se sedmé třídy vydaly na exkurzi do Technického muzea Brno. Začátek exkurze byl trochu rozháraný, protože jeden z autobusů musel nejdříve zajet k zimnímu stadionu pro 7. A, která tam končila hodinu tělocviku.

Celý článek...
 
Za tajemstvím Velké Moravy PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Irena Kyliánová   
11. listopad 2015

Celý článek...Netradiční výpravu prožili v říjnu žáci 7. B a 7. C. V rámci výuky dějepisu navštívili Slovanské hradiště v Mikulčicích. V moderním muzeu vybudovaném nad základy velkomoravského kostela jsme prohlíželi zajímavé nálezy koster i šperků. Žáky zaujalo promítání 3D modelů pravděpodobné podoby mikulčických kamenných staveb.

Celý článek...
 
5:0 pro němčinu PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Blanka Kumštová   
11. listopad 2015

Celý článek...V závěru uplynulého školního roku se šest němčinářů z tehdejší 6.B vypravilo do Prahy, aby vyzkoušeli své znalosti německého jazyka a současně i fotbalové dovednosti v již 5. ročníku soutěže Deutsch 5:0/ 5:0 pro němčinu. Soutěž každoročně pořádá Goethe-Institut ve spolupráci s Česko-německou fotbalovou školou.

Celý článek...
 
Adaptační pobyt žáků 6.tříd PDF Tisk Email
Autor článku: Administrator   
02. září 2015

Celý článek...Už se stalo na naší škole tradicí, že žáci 6. tříd se začátkem školního roku účastní adaptačního pobytu. I ten letošní se opět konal v rekreačním středisku Březová nedaleko Třebíče, kam odjely všechny šesté třídy spolu se svými třídními učiteli, školní psycholožkou a výchovnou poradkyní. Pro děti byl připravený velmi pestrý a zajímavý program zaměřený na rozvoj nově vznikajících kolektivů.

Celý článek...
 
Slavnostní zahájení školního roku 2015/2016 PDF Tisk Email
Autor článku: Administrator   
01. září 2015

Prvního září se opět sešli na školním dvoře k zahájení nového školního roku žáci a žákyně druhých až devátých tříd a všichni pedagogičtí pracovníci školy. Paní ředitelka v projevu mluvila o změnách ve škole během prázdnin, jak v materiální, tak i personální oblasti a plánech na celý školní rok.Celý článek...

Celý článek...