warningPrávě prohlížíte archiv webu ZŠ Slovácká.
Aktuální web najdete na adrese slovacka.cz

příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Školní zpravodaj 2014/2015
Třídní výlet 9. B – Posázaví PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Blanka Kumštová   
29. červen 2015

Celý článek...Posázavský Pacifik, Sázava, Stvořidla, Sluneční zátoka – to jsou klíčová slova našeho výletu na rozloučenou. Ve dnech 10. – 12. 6. 2015 se téměř celá 9.B vypravila až do dalekých Čech, směr Světlá nad Sázavou, cílová stanice Chřenovice. Ubytování táborového typu v areálu Kounice všem plně vyhovovalo, nabízelo spoustu volnosti a prostoru. A kolik báječných skrýší nabízel přilehlý les!☺

Celý článek...
 
Meteorologická měření ve školním roce 2014/2015 PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Jana Vymazalová   
26. červen 2015

Celý článek...V letošním školním roce se o měření v meteorologické budce starali Michal Blažej, Vojtěch Doležal, Václav Hutař a Adam Dalibor Jurčík ze třídy 8. B

Celý článek...
 
Školní výlet 8. A PDF Tisk Email
Autor článku: Jana Vymazalová   
09. červen 2015

Celý článek...Žáci 8. A za doprovodu p. uč. Vymazalové a p. uč. Martákové vyrazili v úterý 26. 5. 2015 poznávat krásy a historii města Znojma.

Celý článek...
 
Památník Koncentrační tábor Mauthausen PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Blanka Kumštová, Mgr. Irena Kyliánová   
09. červen 2015

Celý článek...Ve čtvrtek 14. 5. 2015 se vypravila početná skupina žáků 8. a především 9. ročníků na více než tříhodinovou cestu do Rakouska. V rámci výuky dějepisu a německého jazyka jsme navštívili památník bývalého koncentračního tábora, který se nachází nedaleko Lince.

Celý článek...
 
Byli jsme při tom PDF Tisk Email
Autor článku: Administrator   
08. červen 2015

Celý článek...Dne 4.5. 2015 se v Praze na Právnické fakultě Univerzity Karlovy konalo finále matematické soutěže PANGEA . Je to mezinárodní soutěž , které se zúčastnilo 17 států Evropy.

Celý článek...
 
Praktická matematika žáků 9. B PDF Tisk Email
Autor článku: Jana Vymazalová   
28. květen 2015

Celý článek...Žáci si v blízkém okolí školy procvičili učivo o podobnosti trojúhelníků, goniometrické funkce či středovou a osovou souměrnost.

Celý článek...
 
Projektový den 2. stupně „ Dáme si do bytu, dáme si židli ..." PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Helena Ondrejková   
07. květen 2015

Celý článek...Ve čtvrtek 30. 4. 2015 se uskutečnil projektový den 2. stupně ZŠ Slovácká. Ten letošní byl tematicky zaměřen na bydlení. Projekt odstartoval v 8.00, kdy se ze školního rozhlasu rozezněly tóny české písně "Dáme si do bytu", jejíž slova se stala názvem celého projektu. Pak už žáci v doprovodu svých třídních učitelů započali putování po připravených stanovištích.

Celý článek...
 
8. A uklízela Pohansko PDF Tisk Email
Autor článku: Jana Vymazalová   
30. duben 2015

Celý článek...Pondělí 27. 4. 2015 strávili žáci 8. A netradičně mimo školní lavice. Ve spolupráci s Městským úřadem v Břeclavi se zapojili do úklidu Pohanska.

Celý článek...
 
ZŠ Slovácká opět Partnerskou školou ČVS PDF Tisk Email
Autor článku: Administrator   
24. březen 2015

Celý článek...Už podruhé získala břeclavská základní škola Slovácká titul Partnerská škola Českého volejbalového svazu (ČVS). Podmínky pro jeho získání přitom nejsou jednoduché. Škola musí dlouhodobě spolupracovat s volejbalovými oddíly. Ve volejbalovém svazu navíc musí být registrováno minimálně padesát žáků. Spolupráce školy a volejbalového oddílu TJ Lokomotiva však funguje na jedničku. Na břeclavské škole navíc trénují dívky i chlapci. „Titul se uděluje vždy na dva roky, škola poté musí prokázat všechny náležitosti, aby jej znovu získala," vysvětluje ředitelka ZŠ Slovácká Iva Jobánková.

Celý článek...
 
Živá sněhová vločka PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Irena Kyliánová   
15. březen 2015

Celý článek...Třída 7. C se zapojila do soutěže školní internetové televize ŠIK „Vyfoť sněhovou vločku".

Celý článek...
 
Lyžařský a snowboardový kurz tříd se sportovním zaměřením PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Petr Baránek   
26. leden 2015

Celý článek...Ve dnech 12. - 16. ledna 2015 proběhl lyžařský a snowboardový výcvik žáků ze tříd se sportovním zaměřením, který se konal v lyžařském areálu Říčky v Orlických horách. Žáci byli opět ubytováni v rekreačním středisku LORIEN, s jehož majitelem má škola již dlouhodobě dobré zkušenosti.

Celý článek...
 
Piškvorky 2014 PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Vlastimil Fadrný   
09. leden 2015

Celý článek...Jako každý rok v předvánočním čase, tak i v tomto školním roce se v pátek 19. prosince uskutečnilo školní kolo v logické hře Piškvorky.

Celý článek...
 
SOFTBAL A T-BALL NA PODZIM PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Vlastimil Fadrný   
17. prosinec 2014

Celý článek...V prosinci byla ukončena podzimní část softbalové ligy škol. Protože se v tomto školním roce změnil systém soutěže z turnajové podoby na jednotlivé zápasy, změnili jsme také ve školním klubu rozdělení hráčů do družstev. Starší a zkušení hráči vytvořili společný tým pod hlavičkou Duhovky s hráči, na jejichž školách nefunguje softbalový kroužek, a méně zkušení softbalisté z naší školy tvoří školní družstvo Slovácké.

Celý článek...
 
Exkurze v čističce odpadních vod PDF Tisk Email
Autor článku: Dagmar Kašubová   
28. listopad 2014

Celý článek...V pondělí 13. 10. 2014 jsme navštívili ČISTÍRNU ODPADNÍCH VOD v Břeclavi.

Celý článek...
 
Výlet do Prahy - 9. B PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Blanka Kumštová   
28. listopad 2014

Celý článek...Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Praze patří již neodmyslitelně k 9. ročníku. V pátek 14. 11. 2014 se proto do Prahy vypravila 9. B. Plánovanou exkurzi nám málem zhatila mimořádná schůze Poslanecké sněmovny. Poslanci a poslankyně však pracovali usilovně a za 7 minut bylo páteční zasedání ukončeno. Díky tomu si mohla celá naše třída prohlédnout všechna zákoutí nádherného paláce, jakož i kuloáry, kde se domlouvají důležité dohody. Paní průvodkyně nám ochotně vše vysvětlila a nakonec na galerii ještě zodpověděla všechny naše dotazy.

Celý článek...
 
Adaptační pobyt žáků 6.tříd PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Helena Ondrejková   
23. září 2014

Celý článek...Už se stalo na naší škole tradicí, že žáci 6. tříd se začátkem školního roku účastní adaptačního pobytu. I ten letošní se opět konal v rekreačním středisku Březová nedaleko Třebíče, kam odjely všechny šesté třídy spolu se svými třídními učitelkami, školní psycholožkou a výchovnou poradkyní. Pro děti byl připravený velmi pestrý a zajímavý program zaměřený na rozvoj nově vznikajících kolektivů.

Celý článek...