warningPrávě prohlížíte archiv webu ZŠ Slovácká.
Aktuální web najdete na adrese slovacka.cz

příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Školní zpravodaj 2013/2014
Multimediální učebna v novém hávu PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Blanka Kumštová   
30. červen 2014

Celý článek...Během jarních měsíců změnila multimediální učebna svou tvář a k radosti (jistě nejen) čtenářů se nyní hemží postavami z nejrůznějších literárních děl od pověstí, bajek a bájí až po fantasy literaturu.

Celý článek...
 
Angličtina a my PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. et Mgr. Lucie Králová   
30. červen 2014

Celý článek...Jak dnes všichni dobře víme, bez angličtiny se v dnešním globalizovaném světě neobejdeme a ani do budoucna tomu nebude jinak. Na důležitost angličtiny poukazuje i fakt, že na drtivé většině škol se angličtina vyučuje jako cizí jazyk číslo 1, a to ať už na základních či středních školách. O tom, že si u nás tuto důležitost velmi dobře uvědomujeme, svědčí i skutečnost, že máme zřízeny jazykové třídy, do kterých se žáci dostávají na základě písemných i ústních přijímacích zkoušek za pečlivého dohledu našich angličtinářek. Možnost dostat se k nám do jazykových tříd mají i děti z jiných základních škol.

Celý článek...
 
Zařazení CLILu do výuky anglického jazyka PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. et Mgr. Lucie Králová   
30. červen 2014

Celý článek...CLIL – Content and Language Integrated Learning – „je myšlenka integrace obsahového a jazykového vzdělávání. Záměrem je vyučovat vybraný předmět nebo jeho části prostřednictvím cizího jazyka. To umožňuje studentům využívat cizojazyčné znalosti při studiu dalšího předmětu. Učitel by měl tedy ovládat metodiku výuky angličtiny a současně vyučovaného dalšího předmětu. Znalost cizího jazyka se tedy nestává cílem, nýbrž nástrojem pro dosažení dalších cílů." (www.macmillan.cz)

Celý článek...
 
Poděkování PDF Tisk Email
Autor článku: Jana Vymazalová   
30. červen 2014

Celý článek...Letos naši školu opouští Jan Klika a Marek Zugárek (žáci 9. C), kteří se čtyři roky svědomitě věnovali meteorologickému měření v areálu školy. Zaznamenávali údaje z meteorologické budky a následně je vyhodnocovali. 

Celý článek...
 
Beseda s cestovatelem PDF Tisk Email
Autor článku: Jana Vymazalová   
13. červen 2014

Celý článek...Cestování a poznávání jiných krajin je odvěká touha většiny lidí. Ve škole vesměs „cestujeme" prstem po mapě a povídáme si o tom, „jaké to tam asi je". Většinu míst však na vlastní oči nespatříme. Někteří lidé ale to štěstí mají a dostanou se i na velmi vzdálená místa.

Celý článek...
 
Osmáci na Rendez-vous PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Blanka Kumštová   
13. červen 2014

Celý článek...První květnový týden čekalo na žáky naší školy plno zážitků. Kromě projektového dne ve středu 7. 5. se ještě některé třídy vypravily v pátek 9. 5. na výlety za poznáváním okolí.

Celý článek...
 
Konec školního softballu PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Vlastmil Fadrný   
26. květen 2014

Celý článek...V květnu skončily obě školní soutěže v pálkovacích hrách. Nejdříve se na posledním turnaji utkali mladší hráči z prvního stupně v T-ballu. Tým Slovácké nejdříve prohrál se ZŠ Lednice 10:21 a poté porazil ZŠ Jana Noháče 18:5.

Celý článek...
 
Projektový den: Myslím, tedy jsem PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Vlastmil Fadrný   
21. květen 2014

Celý článek...„ COGITO, ERGO SUM„ René Descartes

K letošnímu Mezinárodnímu roku mozku jsme na druhém stupni připravili projektový den s názvem „Myslím, tedy jsem".

Celý článek...
 
Lyžařský výcvikový kurz Nekoř PDF Tisk Email
Autor článku: Administrator   
24. březen 2014

Celý článek...13. – 17. 1. 2014 a 10. - 14. 2. 2014

Jako každoročně se některé třídy naší školy zúčastnily lyžařského a v případě sportovních tříd i snowboardového výcviku na Říčkách v Orlických horách.

Celý článek...
 
Den obětí holokaustu PDF Tisk Email
Autor článku: Administrator   
12. únor 2014

Celý článek...Dne 23. ledna 2014 se pět žáků z 9. B společně s paní ředitelkou a učitelkami Kyliánovou a Šubovou zúčastnili pietní akce na ZŠ Merhautova v Brně ke Dni památky obětí holocaustu.

Celý článek...
 
Ochutnáváme německé pokrmy PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Blanka Kumštová   
30. leden 2014

Celý článek...V rámci druhého cizího jazyka si žáci 8. A a 8. C vyzkoušeli některé recepty pokrmů, které jsou typické pro německy mluvící země.

Při výběru receptů a jejich zpracování pracovali ve skupinách s překladovými slovníky, naučili se pečlivě rozlišovat množství vyjádřené „tajemnou“ zkratkou EL (Esslöffel = polévková lžíce) a TL (Teelöffel = čajová lžička) a při praktické dvouhodině si zvolené recepty vyzkoušeli sami připravit.

Celý článek...
 
Adventní Praha PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Irena Kyliánová   
27. leden 2014

Celý článek...Žáci 6. C a 6. D se vydali 11. prosince 2013 vlakem na exkurzi do Prahy. Díky výhodné vstupence jsme strávili půl den na Pražském hradě, kde jsme prošli ty nejvýznamnější památky a dokonce jsme si ve sklepení Přemyslovského paláce zahráli „Hru na Hrad“, na exponátech i pracovních listech jsme poznávali historii Pražského Hradu.

Celý článek...
 
Den mezinárodní kuchyně PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Lucie Králová   
20. prosinec 2013

Celý článek...Dne 20. prosince se na naší škole uskutečnil "Den mezinárodní kuchyně". Akce byla primárně uspořádána pro jazykové třídy 2. stupně, jejichž někteří žáci se aktivně zapojili do organizace tohoto příjemného a také naučného předvánočního setkání. Zde proto patří velký dík žákům a žákyním, kteří pomáhali s přípravou, organizací, ale také úklidem celé akce. Některé žákyně byly tak šikovné, že obohatili "mezinárodní stůl" o jídla, jež doma samy předem připravily.

Celý článek...
 
Technika je hra PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Helena Ondrejková   
10. prosinec 2013

Celý článek...10. prosince se žáci tříd 8.C a 9.C zúčastnili akce nazvané Technika je hra, kterou pořádala Střední průmyslová škola Edvarda Beneše Břeclav v prostorách firmy Otis.

Celá akce byla součástí projektu břeclavské průmyslovky Učíme se pro praxi, jehož cílem je jednak podpora technických oborů, jednak zkvalitnění výuky formou žákovských projektů. ZŠ Slovácká je do projektu zapojena od samého začátku jako partnerská škola.

Celý článek...
 
Sedmáci v Technickém muzeu PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Vlastimil Fadrný   
31. říjen 2013

Celý článek...Opět po roce se vydali sedmáci na exkurzi do Technického muzea v Brně. Už po cestě do Brna vládla veselá nálada a kolektiv 7. B se dokonce v autobuse rozezpíval, což se už dlouho na našich školních akcích nestalo. Když takto veselí vtrhli naši žáci do foyer brněnské instituce, připomínalo to trochu vlnu tsunami. Po uklidnění a zaplacení vstupného se jednotlivé třídy A, B, C rozešly do objednaných expozic.

Celý článek...
 
Sbírka pro útulek v Bulharech ke Dni zvířat PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Vladimíra Rosáková   
07. říjen 2013

Celý článek...Žáci 7.B přišli s nápadem, abychom pomohli těm, kteří to opravdu potřebují . A tak jsme navázali na předchozí aktivitu p. uč. Sůkalové a uspořádali jsme ke Dni zvířat (4.10.) sbírku. Sbírka byla věnována dvěma útulkům pro opuštěná zvířata v Bulharech a zapojily se do ní děti z různých tříd naší školy. Všechny dary jsme pak spolu s některými dětmi předaly 7.10.2013 zástupcům z obou organizací. Jak tento den vnímaly žákyně naší školy si můžete přečíst v následujících příspěvcích.

Celý článek...
 
Soutěž IKEA 2013 PDF Tisk Email
Autor článku: Bc. Gabriela Šubová   
03. říjen 2013

Celý článek...Na internetu jsme náhodně našli soutěž...

"Vyhlašujeme pro vás a vaše šikovné pomocníky soutěž! Tématem letošního katalogu je Bydlení s dětmi a tak nás zajímá: Co pro vás a vaše děti znamená "domov". Inspirujte se třeba obálkou nového katalogu, vaším domovem nebo snem a zašlete nám vaše obrázky. Autoři deseti nejhezčích obrázků dostanou nový IKEA katalog a k tomu ještě naši novinku HUSET, nábytek pro panenky. Kreativitě se meze nekladou ani v naší soutěži!"

Celý článek...
 
Přednáška Východ Arabského poloostrova – Sultanát Omán PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Jana Vymazalová   
02. říjen 2013

Jak je již na naší škole tradicí, žáci 2. stupně v úterý 1. 10. 2013 zhlédli v kině Koruna audiovizuální pořad cestovatelské agentury „Pohodáři". Tentokrát jsme zamířili do méně známého koutu světa, na Arabský poloostrov. Měli jsme možnost obdivovat bohatství měst v kontrastu s nehostinným vnitrozemím. Závěr pořadu zpestřila ukázka tradičních ománských oděvů, které nám předvedli dobrovolníci z řad diváků – Josef Novák z 8. C a paní učitelka Hana Martáková.

Celý článek...
 
Beseda o Venezuele PDF Tisk Email
Autor článku: Mgr. Jana Vymazalová   
25. září 2013

Městská knihovna Břeclav, 23. 9. 2013

Žáci 7. B a 8. B za doprovodu p. uč. Petránkové a p. uč. Vymazalové absolvovali přednášku českého speleologa Richarda Boudy zaměřenou na největší objev ve speleologii v poslední době, a to na objevy křemencových jeskyní na stolových horách v Guyánské vysočině, včetně objevu nejdelšího jeskynního systému na světě. Kromě fotografií samotných jeskyní byly zajímavé i obrázky endemických rostlin a živočichů.

Celý článek...