warningPrávě prohlížíte archiv webu ZŠ Slovácká.
Aktuální web najdete na adrese slovacka.cz

příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Home Školní aktivity Projekty Aktuální projekty Areál enviromentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO)
Areál enviromentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) PDF Tisk Email

Zelená učebna

Areál EVVOV loňském školním roce 2007/2008 vypsalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dotace na projekty podporující environmentální výchovu na školách. ZŠ Slovácká se podařilo tuto dotaci získat a přebudovat nevyhovující školní zahradu v AREÁL ENVIRONMENTÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ, VÝCHOVY A OSVĚTY. Kromě ukázkových záhonů  např. se slalničkami, lesními bylinami, lučními rostlinami mají děti k dispozici i bylinkový záhon, jezírko s bahništěm nebo záhon s obilninami a ještě několik dalších políček označených popiskami. Kolem plotu byly vysázeny keře typické pro jižní Moravu, které časem vytvoří clonu mezi areálem a silnicí.

Na vybudování areálu se podílely nejen stavební a zahradnická firma ale i sami žáci školy, kteří pomáhali připravit pozemek k rekonstrukci a hlavně vysadili prakticky veškeré rostliny. O ty pak pečovali v novém školním roce 2008/2009 v rámci pracovní výchovy.

Areál bude moci být využíván i v dalších předmětech , např. hodinách přírodopisu, praktik z přírodopisu, přírodovědy ale i výtvarné výchovy. V teplých jarních a letních dnech budou mít žáci k dispozici přírodní posezení pro celou třídu. Je zde vyhrazeno i místo pro pěstování jarní zeleniny.

Odběr vody z jezírka

Koncem listopadu se ještě žáci vypravili do areálu nabrat vodu vhodnou k založení senného nálevu, aby mohli mikroskopem pozorovat prvoky. Vůbec jim nevadilo, že museli nejdříve rozbít led.

odber-vody-z-jezirka-001-todber-vody-z-jezirka-001-t
Skoč na začátek stránky

Fotogalerie

Přejít do fotogalerie Skoč na začátek stránky